Subalansuota mityba

Subalansuota mityba

Sveikos mitybos kertinis akmuo- kryptingas dietos laikymasis. Nors šunys yra mėsėdžiai, jų dieta gali smarkiai skirtis dėl tradicinių, kultūrinių ar religinių įsitikinimų, sveikatos būklės ir kitų priežasčių. Skirtingos dietos gali daryti sveikatai teigiamą arba neigiamą poveikį, nes tinkamai mitybai būtinas subalansuotas ir pilnavertis maistas, aprūpinantis organizmą pakankamu kiekiu angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Turbūt tokio tipo nuotrauką matėte daugybę kartų,tačiau atidžiai įsižiūrėjus į augintinį vis dažniau pastebias faktas, jog KMI neatitinka normų. Vienas iš dažniausių neatitikmenų šiuo metu- viršsvoris.

Panagrinėjus kitų šalių ir Lietuvos augintinių KMI, Lietuvoje šuniukai viršija svorio normas jau ketvirtus savo gyvenimo metus (~ 56proc.), tuo tarpu JAV ar DB gyventojų auginamų šunų svorio didėjimas nėra opi problema ir dažniausiai vyresnio amžiaus šunys gyvena sveiką, pilnavertį gyvenimą.

Tokį skirtumą pateisina faktas, jog kitų šalių gyventojai dažniau lankosi pas veterinarijos gydytojus, kurie augintiniams sudaro dietą pagal jų veislę ir poreikius. Nepaisant to, kad šeimininkai dažnai žino kas džiugina jų augintinių pilvukus ,jiems trūksta kompetencijos ir išprūsimo augintinio mitybos klausimais.

Riebalinis audinys - vadinamas didžiausiu endokrininiu organu kūne kuris reguliuoja insulino jautrumą, hormonų aktyvumą ir t.t.

Ląstelės žarnyne gamina kelis peptidus, kurie signalizuoja smegenis, kad liautųsi maitintis( sukelia vadinamą sotulio jausmą). Vienas iš šių peptidų, yra žinomas kaip Peptidas PYY. Riebūs pacientai jo negamina normaliais PYY kiekiais dėl suriebėjusių žarnyno sienelių ir kepenų.

Kas ketvirtas augintojas savo augintinį peršeria 25proc. daugiau nei reikėtų, kas trečias šeria jo augintiniui nesubalansuota dieta, ir tik vienetai augintinių viršsvorį kenčia dėl ligų.